Ana Sayfa Diğer Eğitim YÖK Başkanı Saraç: Geçen yıla kıyasla bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde iyileşme var...

Instagram

YÖK Başkanı Saraç: Geçen yıla kıyasla bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde iyileşme var Haberi

ükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Sara ç, “Geçen yıl ile kıyaslandığında bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde gözle görülür bir iyileşmenin olduğu görülüyor” dedi.

Saraç yaptığı açıklamada üniversitelerin faaliyetlerini ‘şeffaflık ve hesap verebilirlik’ ilkeleri doğrultusunda yürütmesine katkı sunmak ve kanıt temelli değerlendirilmelerinin yapılabilmesini sağlamak amacıyla 2018 yılından beri ‘Üniversite İzleme ve Değerlendirme’ çalışmalarını yürüttüklerini bildirdi.

Saraç, şunları söyledi:

“Bu çalışmalarımızın amacı, üniversiteleri iyi veya kötü olarak ayırmak ya da birini diğeriyle kıyaslamak değil, aksine belirlenen ölçütlere göre üniversitelerin güçlü yönlerini ortaya koymak, gelişime açık yönlerini desteklemek ve kendi kendileriyle yarışmalarını sağlamaktır. Geçen yıl ile kıyaslandığında bu yıl üniversitelerimizin göstergelerinde gözle görülür bir iyileşmenin olduğu görülüyor. Bu iyileşme daimi bir süreç olup devam etmelidir. Bu göstergeleri hedef alarak gelişme kaydeden bütün üniversiteleri tebrik ediyorum.” 

Kaynak: T24

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler