Ana Sayfa Teknoloji Otomobil Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu?

Instagram

Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu?

Bir süre önce Tesla CEO’su Elon Musk, ailenin sedan otomobili Model 3’ü daha hızlı hale getireceğine dair bir söz vermişti. Ünlü CEO sözünü tuttu. Tesla Model 3 hızı yazılım ile birlikte belirli bir oranda arttı. İşte Tesla Model 3 yazılım sonucu…

Uygulanan yeni yazılım ile birlikte Model 3 ailesinin gücü yüzde 5 oranında arttı. Model 3’ün tüm modellerinde geçerli olacak güç artışı en çok Performance versiyonunda dikkat çekiyor diyebiliriz. Model 3 Performance artık 260 km/s’lik bir hıza kavuşacak. Aile yeni gelen her güncelleme ile birlikte gücünü daha da yükseltecek.

Otomobile yapılan güncelleme yalnızca güç artışı ile sınırlı değil. Artık performans artışı ile birlikte modele “Çağırma” özelliği de ekleniyor. Son olarak güvenlik için kullanılan “Sentry Mode” da güncelleme ile birlikte otomobile gelen özellikler arasında yer aldı. Bu sayede Tesla Model 3 sahibi otomobili tehlike altındayken bundan haberdar olacak.

Yapılan yüzde 5’lik güç artışının gerçek hayata nasıl yansıyacağını modeller asfaltta performans göstermeye başladığında göreceğiz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-model-3-hizi-yazilim-ile-artti Yazar: Hazal Orta

[vicomi_feelbacks]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler