Ana Sayfa Haber SMA hastası çocuklar için sosyal medyada başlatılan kampanya tartışmasına İmamoğlu’da dahil oldu...

Instagram

SMA hastası çocuklar için sosyal medyada başlatılan kampanya tartışmasına İmamoğlu’da dahil oldu Haberi

SMA hastası çocuklar için sosyal medayada başlatılan kampanyaya “Hangi düğmeye basınca oluyor bu?” diye tepki gösteren AKP’li İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci ile ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın sosyal medya üzerinden tartışmasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da katıldı.

Cem Yılmaz’ın SMA hastası çocuklar için Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon liranın kullanılmasını öneren ”Şimdi bu fikre bişey desek vay siyaset yapıyosun deniliyor. 2/3 aydır bu konuda yüzlerce caresiz insan ile görüştüm, bazılarına elimden geldiğince yardım ettim. Olmuyor yetmiyor. Milli piyango için bundan güzel bi öneri olamaz gelin yapın bu iyiliği” Tweetine AKP’li İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci, ”Hah bu da geldi. Kızıl kafalı çocuk da burada mı? Adını hep unutuyorum” şeklinde tepki çeken paylaşımlar yaptı.

SMA hastası çocuklar için sosyal medyada başlatılan kampanya tartışmasına İmamoğlu'da dahil oldu Haberi

Bunun üzerine Yılmaz, AKP’li İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci’nin SMA hastası çocuklarla ilgili yaptığı paylaşıma sert tepki gösterek, ”Ben belediyeden 2 bin 754 lira aldım o yüzden tweet attım” demişti.

Cem Yılmaz’ın bu Tweetine cevap, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

İmamoğlu, “Cem Yılmaz belediyemizden 2.754 lira da almamıştır, çünkü bizde asgari ücret 3.100 liradır. Büyük oyunu bozduk sanırım.” diyerek Cem Yılmaz’a cevap verdi.

SMA hastası çocuklar için sosyal medyada başlatılan kampanya tartışmasına İmamoğlu'da dahil oldu Haberi

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler