Ana Sayfa Teknoloji Otomobil Peugeot’dan yeni plug-in hibrit motorlar

Instagram

Peugeot’dan yeni plug-in hibrit motorlar

Yeni plug-in hibrit motorlarını tanıtan Peugeot, yeni Hybrid ve Hybrid 4‘ü tanıttı. Peki, yeni hibrit motorlar hangi avantajları sunacak?

Peugeot, yeni plug-in hibrit motorları olan Hybrid ve Hybrid 4 ile birlikte Peugeot 3008, Peugeot 508 ve Peugeot 508 SW ürün yelpazesini tamamladı. Yeni motor seçenekleri 2019 yılının ikinci çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato yeni hibrit plug-in motorlarla ilgili açıklamalarda bulunarak  “Bu teknoloji ile her şey daha kolay olacak ve müşteriler kullanım ihtiyaçlarına uygun motorlardan birini seçme imkanına sahip olacaklar” dedi.

Plug-in hibrit motorları neler sunuyor?

Plug-in hibrit motorlar, aslında geleceğe yönelik yeni bir ürün yelpazesinin ilk parçasını oluşturuyor. Bu yeni çözümde benzinli motoru şarj edilebilir Hybrid ve Hybrid 4 sistem destekliyor. Sistem, kullanıcının hayatını kolaylaştıran bir dizi gelişmiş teknolojiyle destekleniyor.

Hibrit sistem için uyarlanan 1.6 PureTech motor, Hybrid versiyonda 180 HP ve Hybrid4 versiyonda ise 225 HP güç üretiyor. Elektrikli ve içten yanmalı motorungücünü kayıpsız ve en verimli şekilde aktarmak üzere ıslak çok plakalı debriyaj devreye giriyor. Tüm bu geliştirmelerin sonucu olarak 60 Nm tork artışı sağlanırken daha atak bir sürüşü beraberinde getiriyor.

Şarj süresi ne kadar?

Bataryalar standart (3,3 kW, 8A) adaptör ile 8 saatte şarj olmakta. Green’Up® (3,3 kW, 14A) adaptör ile ise bu süre 4 saate ve Wallbox (6,6 kW, 32A) ile 2 saatin altına iniyor. Bataryanın doluluk durumunu gösteren uyarı lambaları aynı zamanda bataryalar şarjdayken şarj durumunu da gösteriyor. Şarj sistemi bagaj tabanının altındaki özel depolama alanından sağlanıyor.

Dijital ekranın sağ tarafında konumlandırılan güç metre devir göstergesinin yerini alıyor. Güç metre, Eco, Power ve  Charge olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Eco enerji verimliliği açısından ideal sürüş anında, Power enerji gereksiniminin yüksek olduğu performanslı sürüşlerde ve Charge batarya şarj sürecinde olduğunda yanıyor. Her iki yanda konumlandırılan göstergelerden biri yakıt tüketimi ve diğeri ise enerji tüketimini gösterirken her birinin ilgili menzili km olarak gösteriliyor.

Aktif sürüş modu

Aktif sürüş modu, ekranın alt kısmında sürekli olarak görüntülenirken böylece sürücü hızını ayarlayabiliyor. Şarj esnasında kilometre olarak güncel elektrikli menzil, batarya şarj hızı ve kalan şarj süresi bilgileri gösteriliyor.

Hybrid ve Hybrid 4 motorları, Peugeot 3008 ve Yeni Peugeot 508 ile 508 SW modellerinin ürün gamına 2019 sonbaharında dahil edilecek.

Kaynak: https://shiftdelete.net/huawei-ai-dijital-platformYazar: Emre İliksiz

[vicomi_feelbacks]

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler