Ana Sayfa Haber Netflix Biyografi Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Biyografi Filmleri

Instagram

Netflix Biyografi Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Biyografi Filmleri

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Biyografi Filmleri

Film severlerin en çok izlediği ve en beğendiği film türlerinden biri olan Biyografik filmleri artık Netflix online dizi ve film izleme platformu üzerinden de bulabilirsiniz. NeOldu.com okurları için hazırladığımız bu içeriğimizde Netflix filmleri arasından seçtiğimiz en iyi biyografi filmleri yer almaktadır. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Netflix biyografi filmleri

İçindekiler
 • 15. First They Killed My Father (2017) – IMDb: 7.2
 • 14. Unbroken (2014) – IMDb: 7.2
 • 13. Testament of Youth (2014) – IMDb: 7.3
 • 12. Dolemite İs My Name (2019) – IMDb: 7.3
 • 11. The King (2019) – IMDb: 7.2
 • 10. Woman In Gold (2015) – IMDb: 7.3
 • 9. Coach Carter (2005) – IMDb: 7.3
 • 8. American Sniper (2014) – IMDb: 7.3
 • 7. On My Skin (2018) – IMDb: 7.3
 • 6. The Boy Who Harnessed the Wind (2019) – IMDb: 7.6
 • 5. The Social Network (2010) – IMDb: 7.7
 • 4. Lion (2016) – IMDb: 8.0
 • 3. 12 Years a Slave (2013) – IMDb: 8.1
 • 2. Rush (2013) – IMDb: 8.1
 • 1. Into The Wild (2007) – IMDb: 8.1

Netflix Biyografi Filmleri;  


15. First They Killed My Father (2017) – IMDb: 7.2

Netflix

Netflix’in orijinal yapımı biyografi filmlerinden biri olan First They Killed My Father Kamboçya’nın işgali sırasında 5 yaşında bir çocuk olan Loung Ung’un hayatını anlatıyor. İç savaş sırasında babası öldürülen küçük kız ailesinden de ayrı bırakılır ve çocuk asker olmak için eğitilir. Yönetmenliğini Angelina Jolie’nin yaptığı filmin senaryosunu yine Angelina Jolie ile birlikte filmde hayatı anlatılan Loung Ung yazmıştır. Film hakkında daha detaylı bilgi almak için Önce Babamı Öldürdüler içeriğine tıklayınız.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


14. Unbroken (2014) – IMDb: 7.2

Netflix

Yönetmenliğini yine Angelina Jolie’nin yaptığı unutulmaz biyografi filmlerinden biri olan Unbroken 2. Dünya Savaşı sıralarında yaşanmış bir hikayeyi konu ediniyor. ABD olimpiyat sporcusu Louis Zamperinin gönüllü olarak katıldığı savaşta esir düşmesi ve inanılmaz işkencelere rağmen ayakta kalması filmin konusudur. Başrolünde Jack O’Connell’in yer aldığı unutulmaz film hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Boyun Eğmez içeriğine göz atmalısınız.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


13. Testament of Youth (2014) – IMDb: 7.3

Netflix

Aşk ve dram dolu senaryosuyla dikkat çeken Testament of Youth filminde Vera Brittiain’in gerçek yaşam öyküsü anlatılıyor. Zeki ve çalışkan bir genç kız olan Vera Oxford üniversitesinde okumaya başlar. Bu sırada kardeşinin arkadaşına tutulan genç kız hayatının en güzel günlerini yaşamaktadır ki 1. Dünya Savaşı başlar. Savaşa gönüllü hemşire olarak katılan Vera ülkesini seven her genç gibi elinden geleni yapacaktır. Başrolünde Alicia Vikander’in yer aldığı filmde güzel aktöre Kit Harington eşlik ediyor.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


12. Dolemite İs My Name (2019) – IMDb: 7.3

Netflix

1970’li yıllarda komedi türünün ünlülerinden olan Rudy Ray Moore’nin hayatı bu filmin konusudur. Dolemite filmiyle ünlü olan başarılı oyuncu kariyeri boyunca birçok filmde rol almıştır. 2008 yılında hayatını kaybeden ve geride sadece komedi dolu videolarını bırakan Rudy’nin hayatı filmde detaylıca işlenmiştir.

Tür: Biyografi, Komedi

Fragman


11. The King (2019) – IMDb: 7.2

Netflix

Shakespeare’nin oyunlarından uyarlanarak sinemaya aktarılan The King filminde Hal isimli bir prens tahtın varisidir. Babasının ölümüyle birlikte tahta geçen ve artık V. Henry olarak anılan yeni kral film boyunca bu yeni hayatında babasının arkasında bıraktığı savaş ve yıkımı düzeltmek zorundadır. İzlerken bir hayli keyif alacağınızı düşündüğüm The King isimli biyografi filmi Netflix’in orijinal içeriklerindedir.

Tür: Biyografi, Tarihi

Fragman   


10. Woman In Gold (2015) – IMDb: 7.3

Netflix

2. Dünya savaşı sıralarında Viyana’da yaşayan ve savaşın büyümesi sebebiyle yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Yahudi kadın Maria Altmann’ın hikayesini anlatan filmin başrolünde Helen Mirren ve Ryan Reynolds rol almıştır. Doğduğu yerden ayrı geçen 60 yılın ardından Viyana’ya dönen Maria, bir zamanlar Nazilerin el koyduğu aile mirasını geri almaya çalışır. Bu mirasın içerisinde Gustav Klim’in bir tablosu dahi vardır. Muhteşem bir tarihi biyografi filmi olan Woman In Gold’u Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman  


9. Coach Carter (2005) – IMDb: 7.3

Netflix

Gerçek bir başarı hikayesinin konu edildiği Coach Carter filminde bir lise basketbol takımının koçu Bay Karter’ın takımı için yaptıkları anlatılıyor. Farklı kesimlerden gelen birçok öğrenciye takım olmayı öğreten ve başarıdan başarıya koşturan Koç Karter’in başarısı bazı insanların gözüne batacaktır ki Carter’in başına birçok iş açılır.

Tür: Biyografi, Dram, Komedi

Fragman


8. American Sniper (2014) – IMDb: 7.3

Netflix

Yönetmenliğini Clint Eastwood’un yaptığı ve başrolünde Bradley Cooper’ın yer aldığı unutulmaz filmin senaryosu Chris Kyle, Scott McEwen ve Jim DeFelice’nin birlite yazdıkları otobiyografik kitaptan Jason Dean tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Cesur bir asker olan Chris Kyle Irak savaşı sıralarında en çetin çatışmaların içerisinde bulunmuş bir askerdir. Keskin nişancılığı ile cephe de adı bir hayli duyulan Chris hem çok tehlikeli bir görev içerisindedir hem de psikolojik olarak sorunlar yaşamaktadır. Unutulmaz keskin nişancı filmlerinden biri olan American Sniper’ı Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Tür: Biyografi, Savaş, Dram

Fragman


7. On My Skin (2018) – IMDb: 7.3

Netflix

Gerçek olaylardan uyarlanan ve Stefano Cucchi’nin hayatını anlatan film Netflix orijinal yapımı olup ünlü İtalyan yönetmen Alessio Cremonini imzalıdır. Filmde Stefano Cucchi İtalyanın en karmaşık davalarından birisi olan uyuşturucu davasından Roma’da tutuklanır. Gözaltı sırasında benzersiz bir eziyet ve işkence gören Stefano hayatını kaybeder. Bu süreçte Stefano2nun ailesinin hayatı da tamamen değişecektir.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


6. The Boy Who Harnessed the Wind (2019) – IMDb: 7.6

Netflix

Maddi imkansızlıklar ve yokluk içinde yaşamaya çalışan Afrikalı bir ailenin çocuğu olan  William Kamkwamba’nın hayatı bu filmde anlatılıyor.  Malavi’de yaşayan ve zeki bir çocuk olan William ailesinin uğraşlarıyla liseye gönderilir. Ancak tam da bu sıralarda başlayan kuraklık yılları William ve ailesi tam bir yok oluşun içerisine düşerler. William ise kitaplarda gördüğü rüzgarı elektriğe dönüştürme işini hayata geçirmeyi dener ve bu sayede tarlaları sulayabileceğini düşünür. Netflix’in en iyi filmlerinden biri olan ve dram dolu sahneleriyle uzunca bir süre aklınızdan çıkmayacak olan film hakkında detaylı bilgi edinmek için Rüzgarı Dizginleyen Çocuk içeriğini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


5. The Social Network (2010) – IMDb: 7.7

Netflix

Yönetmenliğini David Fincher’in yaptığı ve senaryosunda Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in hayat hikayesini anlatan Sosyal Ağ filmi Netflix tarafından abonelerine sunuldu. Sarhoş kafayla ve bir anlık kızgınlıkla çıktığı sosyal medya yolculuğunda büyük bir patron olan Mark’ın hikayesi tüm detaylarıyla filmde anlatılmaktadır.

Tür: Dram

Fragman


4. Lion (2016) – IMDb: 8.0

Netflix

Dev Patel, Rooney Nara ve Nicole kidman’ın başrollerinde yer aldığı biyografik filmde henüz 5 yaşındayken ailesini kaybeden ve evlatlık verilen bir çocuğun yetişkin bir birey olduğunda gerçek ailesini araması anlatılıyor. Uyumak için bindiği trenin hareket etmesiyle evinden hayli uzak diyarlara giden küçük çocuk birçok tehlikeyi atlattıktan sonra polis tarafından Avustralya’lı bir aileye evlatlık olarak verilir. Yıllar sonra gerçek ailesini bulma fikrine kapılan genç adam yaptığı uzun araştırmalar sonucu ailesini bulur ve onlara kavuşur. Muhteşem bir biyografik hikayeyi konu edinen Lion filmini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


3. 12 Years a Slave (2013) – IMDb: 8.1

Netflix

1841’li yıllarda geçen hikaye Solomon Northup’un kaçırılıp köle olarak satılmasını anlatıyor. Müzikle uğraşan genç Solomon 2 adam tarafından kandırılır ve Washington’a götürülmek üzere yola çıkar. Ancak bu yolculuk Washington’a doğru değil Güney’de bir çiftliğe doğrudur. Burada köle edilen ve çalışmaya zorlanan Solomon hayatının en dehşet verici yıllarını yaşayacaktır. Yönetmenliğini Steve McQueen’in yaptığı ve başrolünde Chiwetel Ejiofor’un yer aldığı filmde Benedict Cumberbatch ve Michael Fassbender gibi ünlü aktörlerde yer almıştır. 

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


2. Rush (2013) – IMDb: 8.1

Netflix

F1 Grand Prix yarışlarının efsanesi olan Niki Lauda ve James Hunt’un muhteşem hikayesini gözler önüne seren Rush filminde ikili arasındaki ezeli rekabeti izliyoruz. Birbirlerine karşı büyük bir rekabet besleyen iki pilot ölümüne bir mücadele içerisine giriyorlar. Oscar Ödüllü yönetmen Ron Howard’ın yönetmeliğini yaptığı filmin başrolünde Daniel Brühl ve Chris Hemsworth rol lamıştır.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman  


1. Into The Wild (2007) – IMDb: 8.1

Netflix

Ünlü yönetmen Sean Penn imzalı Into The Wild filminde bir metropolde doğup büyüyen Christopher’ın yaşadığı başarılı ve lüks hayattan sıkılması ve doğada yaşamak istemesi anlatılıyor. Tüm mal varlığını hayır kurumlarına bağışlayıp Alaska’nın ıssız ormanlarına doğru yola çıkan Christopher, bu yolculuk sırasında hayatın gerçek anlamını da öğrenecektir. Ayrıca Christopher gerçek yaşamı tattığı gibi en sert ölümle de yüzleşecektir. Başrolünde Emile Hirsch’in rol adlığı unutulmaz biyografi filmini Netflix’te izleyebilirsiniz.

Tür: Belgesel, Biyografi

Fragman

Önerilen içerik:Sinema Dünyasının Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri

NeOldu.com

Kaynak: neoldu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler