Ana Sayfa Haber Bilim NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

Instagram

NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), geride bıraktığımız günlerde ilginç bir fotoğraf paylaştı. Tarihte onlarca keşfe imza atan ve uzay hakkında ayakları yere basan teoriler üreten NASA, yayınladığı fotoğrafın “en uzaktan çekilen fotoğraf” olduğunu belirtti. NASA’ya ait olan New Horizons isimli uzay aracı, 6.06 milyar uzaklıktaki Kuiper Kuşağı‘nın fotoğrafını çektiğini belirtiyor. Güneş sistemimizden diğer dış gezegenlere ulaşabilen beşinci uzay aracı olan New Horizons’ın sorumlu ekibi, yayınlanan bu fotoğrafın  en belirgin fotoğraf olduğunu söyledi.

NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

NASA, en uzaktan çekilen uzay fotoğrafını paylaştı

NASA çalışanları, çekilen bu fotoğrafın çalışmalarında önemli bir yer ettiğini ve projeyi sürdüreceklerini açıkladı. Bilim adamları bundan sonra ise çalışmalarında gezegenin yüzeyinde bulunan nesne şekilleri ve yüzeylerini araştırarak vakitlerini harcayacaklar. Daha öncesinde de UFO‘ya benzeyen bir fotoğraf yayınlayan NASA’dan el ile tutulur ve gerçekçi bir öğe içeren fotoğraf görmek mutluluk verici.

Diğer bir yandan dış gezegenleri araştırmayı sonuna kadar sürdüreceklerini belirten NASA ekibi, bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl çalışmalar ile karşımıza çıkacaklar?

Kaynak:merlininkazani.com

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler