Ana Sayfa Teknoloji Otomobil Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek

Instagram

Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek

Microsoft ve otomotiv tedarikçisi Bosch, yeni bir araç yazılım platformu geliştirmek için birlikte çalışacak. Yazılım platformu, şirketin bulut bilişim hizmeti olan Microsoft Azure‘u temel alacak ve araçlar için kablosuz güncellemelerin kurulumunu gerçekleştirecek.

İki firma geliştireceği hizmet ile otomobillerin güncelleme sistemini telefonlarda olduğu kadar kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu platformun aynı zamanda sürücülere, araçlarının kullanım ömrü boyunca yeni işlevlere ve dijital hizmetlere olan erişimini de sağlayacağı belirtiliyor.

 

Bosch, ortaklık kapsamında bir dizi yazılım modülü sağlayacak. Şirket ayrıca elektrik ve elektronik mimarilerine ve araç bilgisayarlarına ek olarak kontrol üniteleri için temel yazılım ve ara katman yazılımlarına da katkıda bulunacak.

CNET’in haberine göre iki şirket, yazılım geliştirmeyi kolaylaştırmak için yeni araçlarda yaratacak.

Gerçekleşen ortaklık kapsamında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri durumun önemine dikkat çekti. Bu bağlamda Robert Bosch GmbH yönetim kurulu üyesi Dr. Markus Heyn, “Bosch, bugün otomobil yazılımını kablosuz olarak güvenli bir şekilde güncelliyor. Araçtan buluta kadar kapsamlı bir yazılım platformuna sahip olmak, yazılım geliştirme ve araç sistemi entegrasyonunun karmaşıklığını azaltacaktır. Bu şekilde, kablosuz güncellemelerin akıllı telefonlarda olduğu gibi araçlarda da sorunsuz ve rahat bir şekilde çalışması için gerekli koşulları oluşturacağız.” dedi.

Microsoft Cloud + AI başkan yardımcısı Scott Guthrie ise konuya dair, “Bosch ile işbirliğimiz, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinden birinin uzmanlığını Microsoft bulut, AI ve GitHub’ın gücüyle bir araya getiriyor. Yazılımın hızla otomotiv endüstrisinde önemli bir farklılaştırıcı haline gelmesiyle birlikte amacımız, işletmelerin binek otomobiller ve ticari filolar genelinde benzersiz mobilite hizmetlerinin sunumunu büyük ölçekte hızlandırmalarına yardımcı olmaktır.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: shiftdelete.net

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler