Ana Sayfa Haber Spor İzmirli müzisyenler Mehmet Mert El için sokakta: Sevgileri, tutkuları yarım kaldı… Haberi

Instagram

İzmirli müzisyenler Mehmet Mert El için sokakta: Sevgileri, tutkuları yarım kaldı… Haberi

İZMİR – Türkiye ve Dünyada etkisini sürdüren korona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler, en çok hizmet ve eğlence sektörünü etkilerken, kapatmalar sanatçı ve müzisyenler açısından derin bir çıkmaz haline dönüştü. Geçim sıkıntısı nedeniyle son bir yılda yaklaşık yüz müzisyen yaşamına son verdi. Önceki gün İzmir’de perküsyon çalarak geçimini sağlayan 29 yaşındaki müzisyen Mehmet Mert El’in yaşamına son vermesi yaşanan son olay oldu.

İMD: ÇOK BÜYÜK BİR KAYIP…

Konu ile ilgili açıklama yapan İzmir Müzisyenler Derneği (İMD), Mehmet Mert El’in yaklaşık bir yıldır işsiz olduğunu ve bir süredir psikolojik olarak sıkıntılı bir dönemde olduğunu duyurdu. açıklamada, “Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakâr, emekçi bir dostumuzdu. Derneğin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz” ifadelerine yer verildi.

CHP’Lİ BAKAN: MÜZİSYENLERİN ENSTRÜMANLARINI SATIŞA ÇIKARMASI BÜYÜK BİR YIKIMIN GÖSTERGESİDİR

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bir müzisyenin daha geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdiğini belirterek, tüm mekanların kapalı olması nedeniyle geçimini sahne performanslarıyla sağlayan sanatçılar açısından çok zor bir dönem yaşandığını vurguladı. İktidarın bu süreci yönetemediğini söyleyen Bakan,…

Kaynak: Gazete Duvar

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler