Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya İş arayanlar için: Facebook ile Öne Çıkın!

Instagram

İş arayanlar için: Facebook ile Öne Çıkın!

Facebook, yalnızca bir sosyal medya platformu olarak kalmak istemediğini, attığı tüm adımlarla tüm dünyaya gösteriyor. Şirketin, ‘Facebook ile Öne Çıkın’ programı da bunun en önemli göstergeleri arasında yer alıyor. Küresel bir program olan ‘Facebook ile Öne Çıkın’ Türkiye için de hayata geçirildi.

‘Facebook ile Öne Çıkın’ Türkiye ayağı faaliyete başladı

Facebook, İstanbul’da gerçekleştirdiği bir etkinlikle küresel programının Türkiye ayağını da faaliyete açtı. 20’den fazla ülkede faaliyette olan program hem daha fazla insan işe almak isteyen KOBİ‘lere hem de işe arayan bireylere hitap ediyor.

Programın amacı küçük işletmelerin büyümesine ve insanların yeni ekonomide rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları dijital becerileri edinmelerine yardımcı olmak.

İşletmecilere ve iş arayan bireylere ilk adımı atmaları, büyümeleri ve yeni iş bulmaları için ihtiyaç duydukları dijital becerileri sunmak için tasarlanmış bir dizi eğitim aracılığıyla Facebook, Türkiye ekonomisine ve ülkedeki topluluğuna katkıda bulunacak.

Etkinlikte konuşan Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Facebook’un Türkiye’ye yatırım yapmayı sürdüreceğine değindi. Matraş konuşmasında “Geçtiğimiz sene Deloitte Türkiye’nin raporunda gördük ki, Türkiye’de işletmelerin Facebook platformları aracılığıyla oluşturduğu katkı sonucu 209 bin istihdam sağlandı. Yine işletmelerin yüzde 91’i, Facebook platformlarına katıldıktan sonra yaşadıkları talep artışıyla birlikte daha fazla sayıda çalışanı işe alabildiklerini söylüyor” sözlerine yer verdi.

Yeni program ile Facebook’un hedefi 20 bin kişiye eğitim vermek.

‘Facebook ile Öne Çıkın’ programının ikinci günü, 13 Eylül’de Facebook’un Türkiye’deki yeni topluluk merkezi Facebook İstasyon’da gerçekleşecek.

Kaynak:https://shiftdelete.net/is-arayanlar-icin-facebook-ile-one-cikin Yazar:Hazal Orta

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler