Ana Sayfa Para Ekonomi Hindistan’da Kripto Para Piyasasına Dair Belirsizlik Sürüyor

Instagram

Hindistan’da Kripto Para Piyasasına Dair Belirsizlik Sürüyor

Uzmanlar Hindistan’ın kripto para yatırımlarını yasaklama girişiminin çözüm olmadığını düşünüyor.

Hindistan’da Kripto Para Piyasasına Dair Belirsizlik Sürüyor

Kripto para birimleri tarihinin en parlak dönemlerini yaşarken, Hindistan’da bu piyasayla ilgili farklı bir gündem bulunuyor. Hükümet bir süredir kripto para işlemlerini yasaklamaya yönelik çalışmalar yürütüyor. İnsanların kripto paralara olan ilgisinin her geçen gün daha fazla arttığı görülüyor. Kripto para piyasasında işlem hacminin önümüzdeki süreçte daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hindistan hükümetinin tüm dijital para birimlerini yasaklamaya ve resmi dijital parasını geliştirdiğine dair söylentiler devam ediyor. Ülkedeki hukuk uzmanları ve yatırımcılar ise bu piyasanın yasaklanmasının herhangi bir çözüm yaratmayacağını düşünüyor. Üstelik böylesine bir yasaklama nedeniyle ülke için büyük bir yatırım kaybı olacağı belirtiliyor.

Uzmanlara Göre Karaborsa Yükselişe Geçecek

Uzmanlara Göre Karaborsa Yükselişe Geçecek

Uzmanlar Hindistan’ın kripto para ticaretini yasaklaması halinde, karaborsa faaliyetlerinin tırmanışa geçeceğini düşünüyor. Katı bir yasaklamanın yerine belirli düzenlemeler getirilmesi gerektiği ifade ediliyor. Bu düzenlemelerin de şeffaflığa yönelik olması gerektiği vurgulanıyor. Bazı uzmanlar tüm kripto para birimlerinin yabancı para birimi olarak ele alınabileceğini ve mevcut döviz yönetimi politikasına göre düzenlenebileceğini ifade ediyor.

Ülkede kripto para ticaretinin yasaklanacağına dair gelen haberler, belirsizlik ortamının artmasına neden oluyor. Hükümet geçtiğimiz günlerde kripto para birimleri için yeni bir yasa tasarısı sunacağını açıklamıştı. Ancak yasa tasarısının içeriğine dair net bir bilgi bulunmuyor. 2018’de Hindistan Merkez Bankası, bankaların kripto para birimleriyle ilgili işlem yapmasını yasaklamıştı. Geçtiğimiz yılın Mart ayında ise bu yasak kaldırılmış ve işlemler yeniden yapılmaya başlanmıştı.

Hindistan Kripto Para Piyasasına İki Yeni Vergi Getirmeye Hazırlanıyor

Hindistan’da hükümetin kara para aklama faaliyetleri ve sermayenin kaçışı gibi ihtimallere karşı endişeleri bulunuyor. Düzenleme yapılması mümkün olmakla beraber kesin bir yasaklama sonrası yabancı yatırımcı girişinin olumsuz etkileneceği belirtiliyor.

Ekonomi

Kaynak: paratic.com

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler