Ana Sayfa Haber Hidayet Türkoğlu savcıları göreve çağırdı Haberi

Instagram

Hidayet Türkoğlu savcıları göreve çağırdı Haberi

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun eski dış ilişkiler sorumlusu İbrahim Seten ve eski başkan Turgay Demirel’le ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu ve Hidayet Türkoğlu’ndan arka arkaya suçlamalar geldi.

Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun eski başkanı Turgay Demirel ve gazeteci İbrahim Seten için Cumhuriyet Savcıları ve kamu makamlarına çağrıda bulunuldu.
Açıklama şu şekilde: “A Erkek Milli Takımımızın, İsveç ve Hırvatistan’ı yenerek FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığı akşam sosyal medyada, ‘İbrahim Seten’ isimli kişinin 1992-1994 yıllarında federasyonumuzda çalıştığı sırada insan kaçakçılığı suçundan hakkında soruşturma başlatıldığı, kendisinin de ifadesinde suçunu ikrar ettiği haberleri yer almıştır.

Federasyonumuzun adının, böyle ağır bir olay ile anılması bizi son derece üzmüştür. Buna karşılık Federasyonumuz iddialara ilişkin derhal araştırma başlatacaktır. Meselenin adlî yanının da olması nedeniyle, başta adı geçen İbrahim Seten ve dönemin Federasyon Başkanı Turgay Demirel olmak üzere diğer ilgililer hakkında soruşturma yapmak üzere Cumhuriyet Savcıları ile kamu makamlarını göreve davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TÜRKOĞLU DA ÇAĞRI YAPTI

Sosyal medyada ortaya atılan iddia ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da bir açıklama yaptı. Türkoğlu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: “Son iki gündür medyada yer alan haberler ışığında, Turgay Demirel döneminde yaşanan İbrahim Seten olayının tüm detaylarını…

Kaynak: Gazete Duvar

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler