Ana Sayfa Haber Dünya Eğitim Sen Karadeniz başkanları: Kaygılarımız derinleşti Haberi

Instagram

Eğitim Sen Karadeniz başkanları: Kaygılarımız derinleşti Haberi

Karadeniz’de vaka sayılarının yükselmesi ve yüz yüze eğitime geçişle ilgili açıklamalar üzerine, Eğitim Sen, Amasya, Artvin, Giresun, Ordu, Rize, Samsun, Tokat, Trabzon şube başkanları acil bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası şube başkanlarının imzasıyla yayınlanan bildiride özetle şu tespit ve önerilerde bulunuldu:

KARADENİZ’DE KAYGILARIMIZ DERİNLEŞİYOR: Yüz yüze eğitim ve sınav açıklamaları ile birlikte ülke genelinde  kaygılarımız her geçen gün artıyor. Karadeniz illerinde vaka sayılarının yüksekliği ise artan kaygılarımızı derinleştiriyor.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER KAPSAMINDAYIZ: Yüz binde 100′ ün üstünde vaka seyri görülen illerin “çok yüksek riskli” yüz binde 36-100 arası vaka tespit edilen illerin ise “yüksek riskli” olduğu açıklandı. Şu anda birlikte açıklama gerçekleştirdiğimiz Karadeniz şubeleri olarak Samsun 171,29,  Ordu 194,42, Giresun 184,34, Rize 202,44, Trabzon 228,02, Tokat 118,52 oranları üzerinden “çok yüksek riskli”, Amasya 96,06, Artvin 78,42 oranları ile de “yüksek riskli” iller kapsamındayız.

TRABZON’DA MUTASYONLU VİRÜS: Sağlık Bakanlığı tarafından mutasyonlu virüs olan 23 şehir açıklandı. Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından mutasyon geçiren koronavirüsün Trabzon’ da da görüldüğü kamuoyu ile paylaşıldı.

KAPALI SALONDA KONGRE KABUL EDİLEMEZ: Salgın yayılımı nedeniyle yaylalara çıkış, cenazelere katılım yasaklanmasına rağmen kapalı salonlarda siyasi parti kongrelerinin gerçekleştirilmesi ve yüz yüze eğitim ve sınav kararları alınması bizim için kabul edilemez bir durumdur.

Kaynak: Sözcü

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler