Ana Sayfa Teknoloji Oyun Cyberpunk 2077 bug sorunu ilk yama ile ortadan kalkacak

Instagram

Cyberpunk 2077 bug sorunu ilk yama ile ortadan kalkacak

CD Projekt RED incelemeleri yayınlandıktan sonra Cyberpunk 2077 için bahsedilen bug ve sorunların ilk yama ile ortadan kaldırılacağı sözünü verdi. Oyun için gelen ilk incelemeler hikaye anlatımı, oynanış ve kalitesi konusunda farklılıklar gösterse de bütün incelemelerde ortak olan tek konu var; oyunda çok fazla bug var. Twitter’daki bir sohbette bir CD Projekt RED geliştiricisi yaklaşan 43GB ilk gün yamasının oyunu büyük ölçüde değiştireceğinin sözünü verdi. Birçok büyük oyun gibi Cyberpunk 2077 bug konusunda ufak sorunlar yaşıyor.

Cyberpunk 2077 bug sorunları ilk gün yamasıyla ortadan kalkıyor

CD Projekt RED’in heyecanla beklenen RPG’si Cyberpunk için sonunda incelemeler yayınlanmaya başlandı. Oyun hakkında konuşacak çok şey var ancak öne çıkanlar arasında GameSpot’un incelemesinde geçen bir cümle yer alıyor. “Cyberpunk 2077 olağanüstü hatalı bir oyun” şeklinde ifade ettikleri oyun için 70 puan verdikleri de göze çarpıyor. Yayın öncesi sürümünü oynadığını belirten GameSpot editörü oyunda çeşitli hatalarla karşılaştığını ve bunların yayın öncesinde gelen bir güncelleme ile dahi çözülmediğinden bahsetmiş. Hataların acil düzeltmeler beklenemeyecek kadar büyük olduğuna değinmiş.

Oyunu 10 Aralık‘ta piyasaya sürüldüğünde almayı düşünen insanların endişesini gidermek amacıyla inceleme kodlarının yalnızca PC için verilmiş olduğunu belirtmişler. Eski veya yeni nesil konsollarda oyunun nasıl çalışacağı hakkında ipucu veren bir inceleme yayınlanmadı.

CD Projekt RED’den Fabian Mari Döhla, Twitter’daki bazı ilgili yorumlara yanıt vererek oyunculara, yamalardan sonra hataların daha az sorun olacağına dair güvence verdi. Bir cevapta, konsoldaki yamalı oyunun “farklı bir oyun” olacağını söyledi.

Cyberpunk 2077 bug sorunu ilk yama ile ortadan kalkacak

Ayrıca oyunu deneyimleyenlerin karşılaştığı hataların çoktan gözden geçirildiğini ve ilk gün yamasıyla çoğunun düzeltileceğini açıkladı. Oyunu sisteminin kaldırabileceğinden daha yüksek ayarlarda oynayan oyuncuların bu sorunları yaşayabileceğine değindi ve ayarlar ile düzeltebileceklerini söyledi.

Cyberpunk 2077 bug sorunu ilk yama ile ortadan kalkacak

Oyun 10 Aralık’ta piyasaya sürülüyor. PC ve Xbox platformlarında önyükleme başlamış durumda. Cyberpunk 2077’ye sahipseniz şimdi önyükleme yapıp yayınlanan saatlerde çıktığında direkt oynamaya başlayabilirsiniz. Cyberpunk 2077 bug sorunlarının yamalarla hallolacağından şüphe olmasa da, insanların bütün bu sorunların ilk gün yamasıyla düzeltileceğine inancı biraz zayıf. Sizler bu konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Kaynak:merlininkazani.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler