Ana Sayfa Diğer Aktüel CD Projekt Red'e Cyberpunk 2077 nedeniyle dava açıldı

Instagram

CD Projekt Red’e Cyberpunk 2077 nedeniyle dava açıldı

Cyberpunk 2077 hataları yavaş yavaş giderilirken CD Projekt Red firmasının bu skandal çıkış sonrasında başı ağrımaya devam edecek gibi gözüküyor. Daha önce farklı noktalardan firmaya dava açılacağına dair haberler duymuştuk. Bugün ise Amerika’nın New York kentinde yer alan Rosen Law Firm isimli avukatlık bürosunun CD Projekt Red‘e dava açtığı resmi olarak duyuruldu. Firma bu davanın açıldığını yayınladığı basın bülteni ile açıkladı.

CD Projekt Red’e bir dava daha açıldı

Oyun çıktığı dönem bildiğiniz gibi CD Projekt Red hisselerinde önemli bir düşüş yaşanmıştı. Zaten davanın ana amacı da firmanın yatırımcı zararını ödemesi üzerine kurulmuş durumda. Yapılan açıklamaya göre 16 Ocak 2020 ve 17 Aralık 2020 tarihleri arasında CD Projekt Red firmasından hisse alan yatırımcılar adına toplu bir dava açılmış durumda.

Borsaya açılan şirketlerde her zaman bir düşüş olabilir ve bu durum genellikle dava konusu olmaz. Fakat bu sefer işin içinde bildiğiniz gibi farklı iddialar yer alıyor. Rosen Law Firm avukatlık bürosu davanın dayanağını şirketin politikalarına bağlamış durumda. Konsollarda oynanmayacak durumda olan ve büyük hatalara sahip olan Cyberpunk 2077 gösterilerek CD Projekt Red’in oyunla ilgili yanlış beyanlarda bulunduğu belirtilmiş.

CD Projekt Red'e Cyberpunk 2077 nedeniyle dava açıldı

Hatırlarsanız bu sorunlu durumdan dolayı Cyberpunk 2077 konsollarda tam iade politikasına sebep olmuş ve oyunun Playstation versiyonu PS Store üzerinden kaldırılmıştı. Diğer taraftan CD Projekt Red’in karşılaşacağı tek dava muhtemelen bu olmayacak.

Kaynak:merlininkazani.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler