Ana Sayfa Haber Sinema-TV Avengers: Endgame

Instagram

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame İncelemesi ile karşınızdayız. Beklenen gün sonunda geldi. Avengers: Endgame bugün itibariyle vizyona girdi. Şimdiden söyleyeyim uzun yıllardır ilmek ilmek işlenen hikayenin son perdesi kesinlikle sizi tatmin edecek. Filmi bir kaç saat önce izlemiş olmama rağmen hal içim kıpır kıpır ve biraz da buruk… Merak etmeyin yazımda spoiler olmayacak. Bu güzel filmin tadını kaçıracak hiçbir ayrıntıya girmeyeceğim. Russo kardeşler Marvel evrenini yakından takip edenlerin çok seveceği, aynı zamanda sıradan sinemaseverlerin de dolu dolu bir 3 saat geçirmesini sağlayacak muhteşem bir işe imza atmışlar. 

Avengers: Endgame İnceleme

Avengers Infinity War’un hemen ardından Endgame ile ilgili teoriler, spekülasyonlar ardı ardına sıralanmaya başlamıştı. Avengers Infinity War’un şoke eden malum olaylarının ardından Endgame’de nasıl bir toparlama yoluna gidileceği merakla bekleniyordu. Yeni rol dağılımları yapılacağı, bazı karakterlerin öleceği, bazı karakterlerin ön plana çıkacağı ve bazılarının emekliye ayrılacağı bir sene boyunca konuşuldu. Evet. Az önce bahsettiğim şeylerin tamamı tahmin ettiğiniz gibi Endgame’de oluyor. 

Avengers: Endgame

Peki nasıl oluyor? Bu sorunun cevabını tabii ki vermeyeceğim ancak şunu söyleyebilirim ki Russo kardeşler kesinlikle tüm hikayeyi olması gerektiği gibi bağlamayı başarmış. Hikayede eksik bir yan kalmıyor. Filmden çıktıktan sonra şurası daha iyi olabilirdi diyebileceğiniz bir sahne kalmıyor aklınızda. Senaryo gerçekten çok kaliteli yazılmış. Her detayın üstünde uzun süre düşünüldüğünü hissediyorsunuz. Bazı filmler vardır, olay örgüsünün kalitesini buram buram hissettirir. Avengers: Endgame kesinlikle bu filmlerden olmuş. Drama, komedi, aksiyon, macera… Avengers Endgame bu film türlerinin muhteşem bir karması. Yönetmenlik ve senaryo kalitesi de burada ortaya çıkmış. Filmin dengesi çok iyi tutturulmuş. Aksiyonun tavan yaptığı sahnelerde, nefesinizi tutuyor, temponun düştüğü sahnelerde ise hikayeden kopmuyorsunuz. Bazı sahnelerde ise bir komedi filmindeymişsiniz gibi kahkahalarını tutamıyorsunuz. Özellikle Thor, komedi anlamında Avengers: Endgame’de de adeta tek kişilik gösteri ortaya koyuyor.

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame’in beklediğimden daha durağan başladığını söyleyebilirim. Nefes kesen, Mad Max vari soluksuz bir aksiyon kesinlikle beklemeyin bu filmden. Ancak aksiyon dışındaki diyaloglar ve her karakter için adeta saygı duruşu niteliğinde çekilmiş sahnelere öyle dolu dolu ki, film boyunca kesinlikle hadi ama biraz da aksiyon görelim demiyorsunuz. Özellikle filmin gelişme bölümü öyle iyi yazılmış ve çekilmiş ki çok fazla aksiyon olmamasına rağmen filmden hiç kopmuyorsunuz. Adeta bir casusluk ya da banka soygunu filmi izliyormuş hissine kapılıyorsunuz.

Genelde bu tarz süper kahraman filmlerinde filmin gelişme bölümü durağan geçer finalde ise olabildiğince aksiyon dozu zirve yapar. Endgame’in final sahnesi de tahmin edeceğiniz gibi oldukça epik. Kesinlikle çok tatmin olacaksınız. Özellikle şu anda bahsedemeyeceğim Thor ve Kaptan Amerika’nın baş rollerinde olduğu bir sahne var ki, salondaki herkes kıpırdamaya başladı bu sahneden sonra. Sinema tarihinin en görkemli sahnelerinden biriydi diyebilirim.  Giderek kendilerini geliştiren Russo kardeşler filmi çok iyi yönetmiş.Avengers: Endgame kesinlikle Yenilmezlere de bir saygı duruşu niteliğinde. Serinin önceki filmlerine göndermeler, önemli karakterlere ve anlara atıflar… Her Avengers’ın hakkı teslim edilmiş diyebilirim. 

Avengers: Endgame

Avengers: End Game, süper kahraman filmi sevin ya da sevmesin her kesime hitap edecek, sinemanın bütün  büyüsünü dolu dolu yansıtan çok iyi bir macera film olmuş. Her anı dolu dolu, tekrar tekrar izlenecek bir film. Sadece bir süper kahraman filmi değil. Avengers: Endgame, dram, macera, komedi bunların hepsi ve serinin de kanımca en iyi filmi. 

Kaynak:merlininkazani.com

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler