Ana Sayfa Para Ekonomi Asya Hisseleri Yükselirken Hong Kong Kazançlarda Öne Çıktı

Instagram

Asya Hisseleri Yükselirken Hong Kong Kazançlarda Öne Çıktı

Pazartesi gününe karışık seyirle başlayan Asya hisseleri, Salı gününe yükselişle başladı. Hong Kong’un kazançlarda önde geldiği görüldü.

Asya Hisseleri Yükselirken Hong Kong Kazançlarda Öne Çıktı

Haftanın ilk gününde karışık seyir izleyen Asya hisseleri, Salı günkü işlemlerde kayıplarını geri alıyor. Yükselen emtia fiyatları, gelişmiş bir büyüme görünümüne ilişkin piyasa beklentilerini artırırken, Asya piyasaları yükseliş kaydetti.

Hisse senetleri Hong Kong ve Avustralya’da daha iyi performans gösterirken Japonya tatil nedeniyle kapalı. Bununla birlikte Japon göstergesi Nikkei 225 dünkü işlemleri 30,156.03 puandan yüzde 0,46 artıda tamamlamıştı.


Halen açık olan Şanghay Kompozit Endeksi, Şanghay saatiyle öğleden sonra 13.55 sularında %0,4 artıda 3,655 seviyelerinde seyrediyor.

Çin Şanghay Kompozit Endeksi 23 Şubat
Kaynak: MarketWatch

Güne 3.629,56 seviyesinde artıda başlayan Çin göstergesinin gün içerisinde 3,672.15’lere kadar yükseldiği görülüyor. İyimserliğin ardındaki nedenler arasında ise ABD’deki 1,9 trilyon dolarlık COVID-19 yardım paketinin bu hafta içinde Temsilciler Meclisi’nden geçirilebileceğine dair haberler yer aldı.

Ayrıca Çin Merkez Bankası’nın 2021’de devam eden bir ekonomik toparlanma için destek sağlayacağı haberleri duyarlılığı artırdı. Veri cephesinde Çin’de yeni konut fiyatları Aralık’taki %3,8’lik artıştan sonra Ocak ayında %3,9 arttı. Aylık bazda, yeni konut fiyatları dört ayın en yüksek hızıyla %0,3 arttı.

Bitcoin 50 Bin Dolar Seviyesine İnerken Coinler Düşüşünü Sürdürüyor

Hong Kong’un Hang Seng Endeksi ise önceki kapanışı 30,319.83 puandan yaptıktan sonra güne düşüşle başladı. Ancak sonrasında yükselişe geçerek kayıplarını geri aldı. Hong Kong saatiyle öğleden sonra 02:10 sularında endeks %1,39 artıda 30,735.34 seviyesinde seyrediyor.

Avustralya göstergesi S&P/ASX 200 ise dünkü kapanışı 6,780.9 puandan yaptıktan sonra bugüne hafif artıda başladı. Öğleden sonra yapılan işlemlerde yükseliş ivmelenirken endeks günü %0,86 artıda 6,839.2 puanda tamamladı. Halen açık olan Singapur FTSE Strait Times Endeksi ve Hindistan’ın Sensex’i de yapılan işlemlere artıda devam ediyor.

Ekonomi

Kaynak: paratic.com

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler