Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya 207 milyon kullanıcısı olan Spotify gelirini açıkladı!

Instagram

207 milyon kullanıcısı olan Spotify gelirini açıkladı!

Telefondan, akıllı saatlere kadar pek çok platformda kullanılabilir olan Spotify, doğru orantılı olarak yüksek kullanıcı sayısına sahip. Çevrimiçi müzik platformunun kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ederken, bu durum gelirlerine de yansıyor. 96 milyonu premium hesap kullanan, toplam 207 milyonkullanıcıya sahip olan Spotify gelirini açıkladı!

Çevrimiçi müzik devi Spotify gelirini açıkladı!

Spotify’ın 2018 yılı gelirlerini kapsıyan veriler, geçtiğimiz günlerde açıklandı. 2017 yılının aynı döneminde 71 milyon olan premium kullanıcı sayısı, yüzde 36artışla birlikte 96 milyona ulaştı. Bütün kullanıcılar baz alındığında 2017 yılının aynı döneminde 160 milyon olan kullanıcı sayısı, yüzde 29‘luk bir artış göstermiş durumda. Spotify 2018 yılını toplam 207 milyon kullanıcı ile kapattı.

Spotify gelirini açıkladı

Spotify gelirini açıkladı

Şirketin toplam geliri yaklaşık olarak 1,5 milyar euro. Bu gelirin yüzde 89‘luk kısmını premium üyelikler oluşturuyor. Bunun dışında kalan kısımlar ise reklamgelirleri denilebilir. Bununla birlikte şirketin net karı da yaklaşık 400 milyon euro oldu. Geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 42‘lik bir net gelir artışıyaşandı.

Bununla birlikte şirket, hizmet ağını genişletmek için bazı yeni satın almalar da yapıyor. Anchor ve Gimlet Media, şirketin kendi bünyesine kattığı son şirketlerin arasında bulunuyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/spotify-gelirini-acikladi Yazar: Berk Demirci

[vicomi_feelbacks]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler