Ana Sayfa Teknoloji 2020’de en çok kazanan YouTuber: Ryan Kaji

Instagram

2020’de en çok kazanan YouTuber: Ryan Kaji

2020 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kalırken, yıl sonu raporlarının ardı arkası kesilmiyor. Forbes, 2020 yılında en çok kazanç elde eden YouTuber‘ları açıkladı. Zirvedeki isim değişmedi: Ryan Kaji yine en çok kazanan isim oldu.

Yine diyoruz, zira 9 yaşındaki Kaji üst üste üçüncü kez en çok kazanan YouTuber oldu. 2015 yılının Mart ayında yani 4 yaşındayken video çekmeye başlayan Kaji, YouTube kanalı Ryan’s World sayesinde bu yıl 29,5 milyon dolar gelir elde etti.

ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Ryan Kaji‘nin gerçek soyadı, Guan. İlginç olan detaylardan birisi de, toplamda 9 adet aktif kanalı bulunması ve Ryan’s World‘un bunlardan sadece birisi olması.

9 yaşındaki YouTuber sadece YouTube’dan gelir elde etmiyor. Ryan’s World markalı oyuncaklar ve giysilerden 2020 yılında tahmini olarak 200 milyon dolar kazandı. Ayrıca Nickelodeon’daki kendi TV dizisi için açıklanmayan, ancak muhtemelen milyarlarca dolar tutarında olan bir anlaşma imzaladı.

Ryan’s World kanalı, 41,7 milyon abone ve 12,2 milyar görüntülemeye sahip. Kaji’nin en popüler videosu Huge Eggs Surprise Toys Challenge ise 2 milyardan fazla izlendi ve YouTube’da şimdiye kadar en çok izlenen 60 videodan biri.

Ancak, Kaji ve ailesi ABD Federal Ticaret Komisyonu soruşturması tehdidiyle karşı karşıya. Videoların yüzde 9’unun okul öncesi çocuklara yönelik ücretli bir ürün yani sponsorluk içerdiği, ancak bunun açıkça belirtilmediği ifade ediliyor.

Kaynak: shiftdelete.net

ReisHe.com | Deneyimlendirip Keyif Al

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Gönderiler